Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
„Továbbra is magunk fogunk dönteni arról, hogy mit tartunk fontosnak, és ezt a jogot nem akarjuk átadni senkinek” – fogalmazott a Momentum elnökének levére válaszolva az LMP társelnöke.
Tegnap levelet kaptam Gelencsér Ferenctől, melyben arra kér, hogy az alábbi négy kérdésben egy válaszlevél formájában fejtsem ki az álláspontomat – közölte Ungár Péter a közösségi oldalán.
Elítéli-e, hogy a magyar rendőrség fiatalkorú tüntetőket fúj le könnygázzal közvetlen közelről?
Elítéli-e, hogy a magyar rendőrség gumibotokkal ver fiatalokat, amely teljesen aránytalan eszköz fiatalkorúakkal szemben?
Elítéli-e, hogy a magyar rendőrség hosszú órákon át, szülők tájékoztatása nélkül tart fogva fiatalkorúakat?
Elítéli-e, hogy bilinccsel tartanak fogva egy magyar országgyűlési képviselőt, aki egy tüntető fiatal védelmére kelt?
***
„A kérésnek most eleget teszek. A pedagógusok nevetségesen alacsony fizetésénél kevés nagyobb dráma van ebben az országban, a státusztörvény pedig valójában nem több jogállamban nehezen elképzelhető erőfitogtatásnál. Az erőszak minden formáját elítéljük, és igen, a rendőrség követett el túlkapásokat a megmozdulások során” – írja az LMP-s politikus.
Ungár szerint ugyanakkor a levél célja az, hogy „egyneműsítse az ellenzéket, és megint mind pontosan ugyanazt és ugyanúgy mondjuk, hogy azután egy időgéppel a legelkötelezettebb ellenzéki szavazókkal együtt visszarepüljünk arra a pontra, amikor elhisszük, hogy már csak egy akció kell a sajtószabadságért, és összeomlik a rendszer”. Hozzáteszi: ezért az egyetértés mellett kénytelen a különvéleményüknek is hangot adni.
Ungár Péter leszögezi: az ellenzéki szavazók nem érdemlik meg azt, hogy a negyedik kétharmad után egy évvel ismét hamis reményeket áruljanak felelőtlen politikusok.
„Szerintünk a kordonbontás nem jó eszköz a pedagógusok problémáinak a megoldására,
szerintünk a tanárok bérét összemosni a sajtószabadság, a jogállam kérdésével nem segít, hanem árt. Egyszerűen azért, mert az érintettek nagy részét a saját fizetése rendkívüli módon zavarja, mondjon róla akármit a propaganda, a jogállam helyzete, a köztévé műsorrendje pedig nem annyira. És ezt még a tények is igazolják, mert a valóság az, hogy az ellenzék az elmúlt tíz évben képes volt még az alapvetően csak kétharmados vereséghez elég táborát is folyamatosan erodálni” – fogalmaz.
Ungár kifejti: mielőtt megkapnák a kritikát, hogy az LMP az ellenzéket bántja, ahelyett, hogy a kormányt kritizálná, mint fogalmaz: „nekem az ég adta egy világon semmi problémám nincs a Momentummal, a saját szempontjukból értem is, amit csinálnak, nyilván az is fontos kérdés, hogy a már meglévő legradikálisabb ellenzéki szavazókat ki tudja megszólítani, és ebben van verseny”. Leszögezi, hogy azt is érti, hogy „ebben a versenyben pont nem szabad új dolgokat csinálni, új hangot megütni, hiszen ezek a szavazók vevők voltak az elmúlt tíz évre, ha valaki módosít, akkor a rivális előadja ugyanazt a színdarabot, és versenyelőnyre tesz szert.”
Az LMP társelnöke nyomatékosítja:
„de mi nem ebben a versenyben szeretnénk részt venni”.
„Mi zöldpártot szeretnénk csinálni, amelyik akkor tüntet, ha ki akarják vágni a fákat, ha el akarják adni a vizünket a külföldi nagycégeknek, de nem tekint úgy a politikára, mint egy soha véget nem érő Demokratikus Charta megmozdulásra. Nekünk meggyőződésünk, hogy Magyarországnak és az ellenzéknek is hasznára válna, ha lenne egy erős zöld párt, mert ez talán közelebb vihetne ahhoz, hogy ne kevesebb, hanem több ellenzéki szavazó legyen összességében. Ezért mi az ilyen típusú levelekre a legnagyobb örömmel válaszolunk, de a kórusba nem fogunk beállni, továbbra is magunk fogunk dönteni arról, hogy mit tartunk fontosnak, és ezt a jogot nem akarjuk átadni senkinek” – jegyzi meg.
Nyitókép: Ungár Péter Facebook-oldala